Jak vybrat šátek na nosítko? Jaké šátky jsou na nosítko vhodné? Kde šátek sehnat, jaký pořídit? 

Nosítka jsou vyráběna za šátků na nošení dětí. Na nosítko můžete vybrat v podstatě jakýkoliv šátek, je třeba dát pozor jen na pár věcí.

V nosítku je nosnost dána popruhy, bederním pásem, samotný šátek bez výplně je pouze na zádové opěrce. Nosítko tak bude dostatečně nosné a pohodlné klidně i s tenčím šátkem. Samotný šátek určitý vliv na vlastnosti nosítka má, například tenčí a měkčí šátek znamená větší možnost podsazení, obepnutí dítěte. Naopak tužší a silnější šátek znamená pevnější zádovou opěrku a i silnější ramena.

Na nosítko vybírejte šátek s gramáží nejlépe od 230 gsm, u velikosti MAXI nebo těžších dětí gramáž nad 250 gsm (ideálně 280-300).

Šátky se vyrábí buď ze 100 % bavlny, nebo v kombinaci s jinými materiály jako len, konopí apod. Na nosítko doporučujeme nejvíce bavlněné šátky. Nedoporučujeme šátky s příměsí vlny, příměs bambusu není vhodná na nosítka pro těžší děti.  Vhodné jsou šátky s pevnější vazbou a hutnějším způsobem tkaní.

Na rostoucí nosítko UNI vám doporučujeme zejméne bavlněné šátky s gramáží cca 250 gsm (minimum je 230). Na tento druh nosítka nelze použít příměs vlny a bambusu. U velmi silných šátků doporučujeme podšití zadní strany nosítka jednobarevnou šátkovinou.

Mezi vhodné značky šátků patří například: Yaro, LittleFrog, LennyLamb, Natibaby, Loktu She, Kokadi, Moisha a řada dalších.

Pokud máte nový šátek, který je tuhý, nezanošený, v nosítku postupně při nošení změkne.

Na nosítko můžete buď vybrat například velikost šátku 3 a pak vyjde na jedno vaše nosítko, nebo některou delší velikost (například 6 nebo 7) a pak šátek vyjde na dvě nosítka (druhou polovinu můžete nabídnout některé zájemkyni v albu druhých polovin šátků ve fanouškovské skupince na facebooku či jiném vhodném bazárku).

Pokud sháníte nový šátek, je možné ho zakoupit na některém z e-shopů prodávajících šátky. Doporučujeme vám například: www.satkomanie.cz nebo www.isatky.cz.

V případě, že hledáte použitý šátek, najdete širokou nabídku ve facebookových skupinkách Nosíme děti nebo Nošení dětí – prodej, dále pak na všech dětských stránkách s bazarovým prodejem jako Bazoš, E-mimino, Modrý koník, Mimibazar a mnoho dalších.

VYBERTE MĚNU
CZK Česká koruna
EUR Euro