Návody v pdf, videonávody

Návod pro MoniLu UNI Start a MoniLu UNI ke stažení v PDF.

Návod k použití_MoniLu UNI Start

Návod k použití_MoniLu UNI

Správné umístění dítka do nosítka při nošení na břiše

Bederní pás si dejte rovně do pasu – opravdu do nejužší části, cca na pupík a utáhněte, hodně, nebojte se, po usazení prcka kdyžtak povolíte, pás musí těsně naléhat na břicho. Miminko posaďte na svěšenou zádovou část, dejte miminko do ergonomické polohy, tedy zadeček nízko, kolínka výše a roztáhněte nožičky. Pak zádovou část zvedněte a dejte si ramenní popruhy na sebe jeden po druhém, pak zapněte pojistku za krkem. Poté vytáhněte zádovou část k ramínkům. Prcek by měl zůstat krásně v kapse, neměl by sedět na bederním pásu, ale být zakapsován v zádové části. Správné podsazení poznáte tak, že je vidět jen cca půlka bederního pásu, zbytek překrývá zadeček prcka. Čím je prcek lépe podsazen, tím je kapsa a tedy nosítko větší. Zkontrolujte, že je zadeček níž než kolínka, případně mírně zatlačte za lýtka dítěte nahoru, aby zadeček klesl ještě níže.

Nejčastější chyby při umístění dítěte do nosítka

Dejte pozor na to, aby byl bederní pás v rovině, aby byl dostatečně vysoko a byl opravdu utažen. Dejte pozor na to, aby dítě nesedělo na bederním pásu, poznáte tak, že je vidět celý bederní pás a mezi vámi a dítkem není žádná látka. Dítě tak nebude mít kolínka výš než zadeček.

Bezpečnost

Bezpečnost dítěte je na prvním místě! Proto mají nosítka MoniLu trojitý systém ochrany zabezpečení. Prvním je zapnutá spona, druhým je bezpečnostní gumička a třetím je pojistka na sponě. Vždy používejte všechny. Nepodceňujte to prosím. Bezpečnostní gumička slouží také k tomu, aby se spona nevychylovala z pásu a držela v rovině, tedy i k vašemu pohodlí.

Srolování konců popruhů, aneb k čemu jsou ty gumičky

Marně si lámete hlavu, k čemu jsou na konci popruhů ty gumičky? Mají estetickou funkci, můžete přebytečné části popruhu srolovat a zabezpečit gumičkou, takže na nosítku nikde nic neplandá.

Umístění dítěte v nosítku na záda

Způsobů umístění dítěte na záda je spoustu a každá si jistě najdete svůj oblíbený. V těchto fotonávodech najdete 2 způsoby – buď náhozem přes hlavu/rameno, nebo posunutím nosítka z břicha na záda.

Nastavení rostoucího nosítka MoniLu UNI

U rostoucího nosítka je třeba nastavit na vhodnou velikost šířku sedu. K tomuto nastavení slouží posuvný systém na bederním pásu. Uvolněte stahovací systém a posuňte ho na požadovanou velikost, na obou stranách nastavte stejně. Dále je třeba nastavit výšku a šířku zádové opěrky, toto se nastavuje stažením popruhu na přední straně zádové opěrky. Stažení je možné upravit také s miminkem na sobě.

VYBERTE MĚNU
CZK Česká koruna
EUR Euro