Kolik nosítko stojí?

Cena nosítka závisí na použitém šátku. Samotné šití nosítka stojí 2200Kč. K této ceně je třeba počítat s cenou šátku. Nosítko tak můžete pořídit od 3200Kč. Obvykle se cena pohybuje okolo 3800Kč. Najdou se i nosítka z nejluxusnějších šátků za 5000Kč i více.

Jak si mohu nosítko objednat?

Můžete si zvolit ze 3 možností:

  1. hotové nosítko k dodání ihned v sekci e-shopu ZDE
  2. nechat si ušít nosítko z našeho šátku – cena a nabídka je ZDE
  3. dodat vlastní šátek, ze kterého vám nosítko rádi ušijeme – více informací v sekci Zakázková výroba.
Jakou zvolit velikost nosítka?

Pro maximální pohodlí vašeho dítěte, nabízíme nosítko ve 4 velikostech, aby sedlo co nejlépe v daný věk.

Velikosti jsou:

  • MINI – od 4 měsíců a 6kg do cca 18 měsíců
  • MEZI – od cca 10 měsíců (75cm) do cca 2/2,5 let
  • MAXI – od cca 18 měsíců do 3 let, maximum 20kg
  • MAXI PLUS – pro větší děti okolo 3-4 let okolo 100cm výšky

Výběr velikost závisí na tom, v jakém věku nosítko vybíráte, pokud například v 6 měsících, volte MINI, pokud až pro třeba dvouleté dítě, tak rovnou MAXI. Na dobu nošení postačí obvykle 1-2 velikosti, záleží, jak dlouho budete dítko nosit.

Můžu si nosítko někde vyzkoušet?

Určitě. Abyste si nosítko mohli v klidu vyzkoušet, nabízíme službu půjčovny nosítek. Půjčovné je 250Kč na 10 dní + doprava. Pokud si po vyzkoušení rozhodnete nosítko objednat, půjčovné vám vrátíme.

Je možné ušít nosítko z vlastního šátku?

Určitě, budeme moc rádi. Cena za ušití je 2200Kč a dodání do 4 týdnů. Více informací v sekci Zakázková výroba.

Jaká je dodací doba?

Hotová nosítka odesíláme po připsání platby do 2 dnů. Nosítka, která šijeme na zakázku, odesíláme do 4 týdnů.

Jaký šátek je vhodný na nosítko?

Na nosítko se používají pevné šátky jako například Yaro, Lenny Lamb, Little Frog, Loktu She, Moisha a mnoho dalších značek. Šátek by měl mít gramáž cca 230gsm minimálně, na těžší děti je lepší cca 250gsm a více. Šátek může být bavlněný nebo v kombinaci s příměsí, nedoporučujeme vlnu a bambus na těžší děti (v závislosti na gramáži). Pokud máte šátek tenčí, dá se podšít šátkovinou a pak to nevadí. Více o výběru šátku se dočtete ZDE.

Jaká je spotřeba šátku na nosítko?

Spotřeba šátku závisí na velikosti nosítka:

o            Nosítko MINI velikost – 2,1m

o            Nosítko MEZI velikost – 2,3m

o            Nosítko MAXI velikost – 2,5 m

o            Nosítko MAXI PLUS velikost – 2,8 m

o            ONBUHIMO – 2m

Jaké doplňky šijete k nosítkům?

K nosítku můžete volit řadu volitelných doplňků: slintáčky chránící ramenní popruhy před oslintáním, šňůrku na dudlík či hračku, taštičku, která se dá připevnit na nosítko, křížení ramenních popruhů, chránič popruhů pro křížení ramenních popruhů a můžeme ušít i dětské nosítko na panenky.

Jsem hubená, bude mi nosítko sedět?

Bude 🙂 Objednejte si úpravu slim – ve formuláři v objednávce. Uděláme vám kratší polstrování ramenních popruhů a bederního pásu, tím nosítko lépe dotáhnete. Pokud bude nosit i tatínek, nevadí, popruhy černé jsou dlouhé dost i pro něj.

Co znamenají kombinovaná/podšitá nosítka?

Jedná se o nosítka, která jsou šita ze šátku v kombinaci s bavlněnou bio šátkovinou, tedy jednobarevnou látkou, která má však vlastnosti šátku. Nosítka podšíváme/kombinujeme se šátkovinou, pokud máte šátku málo nebo pokud je šátek hodně tenký nebo naopak silný. Dále pak pokud se vám to třeba více líbí.

Mám si nechat ušít křížení ramen?

Nosítko MoniLu bylo navrženo tak, aby křížení nutné nebylo a bylo dostatečně pohodlné i bez něj. Přesto některé zákaznice preferují křížení třeba z jiných nosítek nebo šátku, pak je možné ho ušít. Vhodnější je zejména pro zákaznice s úzkými rameny, které mají dojem, že jim standardní ramenní popruhy kloužou z ramen a raději je překříží. Nosítko s křížením jde nosit i bez křížení.

Je nutné nosítko před prvním nošením vyprat?

Není. Všechny šátky a šátkoviny jsou předeprané před šitím.

Jak správně umístit dítě do nosítka? Jak ho dát na záda?

Základní pravidla jsou: bederní pás hodně do pasu, dítko posadit na vršek svěšené zádové opěrky, nandat ramena, zapnout za krkem a doutáhnout. Fotonávody najdete ZDE

Objednávám delší šátek, než je potřeba, co mám dělat se zbytkem?

Pokud objednáváte například velikost šátku 6 nebo 7, tak vám po ušití nosítka zbyde poměrně hodně materiálu. Můžete zbytek nabídnout například ve facebookových skupinkách. Vhodné je nabídnout v naší skupince MoniLu – fan club, dále třeba ve skupině Wrapcouture. Můžete inzerovat zbytek šátku také na dětských bazárcích. Nebo se dá zbytek šátku využít a nechat si z něj ušít něco hezkého na památku, kabelku, sukýnku, či cokoliv, co vám udělá radost.

Jak prát nosítko?

Nosítko by se mělo prát v ruce na 30 stupňů. Dbejte na specifika šátku, hlavně, co se týká pracího gelu. Šátky se perou v gelu bez rozjasňovačů, bez aviváže. Čím méně budete nosítko prát, tím lépe.

VYBERTE MĚNU
CZK Česká koruna
EUR Euro